وکیل دیه اتباع خارجی 

وکیل اتباع افغانی در تهران چه کمکی می تواند به اتباع افغانستان نماید؟  در جوامع امروزی الخصوص اتباعی که در شهر تهران و حومه فعالیت می نمایند دارای مشکلات فراوانی می باشند بدین شرح که علی رغم مشکلات معیشتی کارفرمایانی هستند که اقدام به بهره کشی از این افراد نموده و متعاقباً از پرداخت حقوق این افراد خودداری می ورزند .

و همچنین در حین کار ساختمانی و همچنین تصادفات راانندگی نیز ممکن است به این عزیزان آسیب وارد شود ؛ در این راستا وکیل پایه یک دادگستری تا کنون پرونده های مختلفی را عهده دار شده است و تا حد امکان از حقوق این افراد در مراجع قضایی دفاع نموده تا بتواند حقوق تضییع شده این افراد را مسترد نماید .

خسارت حادثه برای کارگران بدون بیمه بر عهده کیست ؟

کارفرما (اعم از مالک ، سازنده ، پیمان کار ) باید همه کارکنان خویش را بیمه نموده و اگر کارگر بدون بیمه در حین کار صدمه و آسیب ببیند و رابطه کارگری و کارفرمایی اثبات شود،  کارفرما می بایست تمام خسارت کارگر آسیب‌دیده را پرداخت نماید .

اگر اتباع بیگانه در حین کار دچار آسیب شوند چون به این مهم رسیدگی می شود ؟

اگر در حین کار برای کارگر بیگانه (افغانی ، افغانستانی ، پاکستانی و..) حادثه ای رخ دهد متاسفانه مشمول قانون بیمه تامین اجتماعی نمی شوند  اما می توانند دیه وخسارت وارده را از کار فرما مطالبه نمایند .

کارفرما برای جلوگیری از حوادث ذکر شده و پرداخت خسارت چه اقداماتی را می بایست انجام دهد ؟

حتی المکان از نیروهای قانونی استفاده نماید و عندالزوم اقدام به تهیه بیمه حوادث انفرادی و یا گروهی حین کار نماید .

در صورت تصادف یک فرد افغانستانی و یا هر فرد خارجی با وسایل موتوری متعلق به فرد ایرانی یا غیر ایرانی آیا دیه تعلق می گیرد  ؟

بله – فرد خارجی می تواند با  اعطای وکالت به یک وکیل ایرانی اقدام پیگیری حق و حقوق خویش نماید و مانند یک فرد ایرانی از تمامی حقوقی که برای یک فرد ایرانی در نظر گرفته شده است بهره مند گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط