تصادف جرحی چیست ؟

به برخوردهاییی که  توسط وسایل نقلیه متوری با وسایل نقلیه موتوری دیگر و یا با فرد پیاده رخ می دهد و بدین ثبب به فرد ی آسیبی وارد می شود تصادف جرحی گویند به طور خلاصه اگه تصادف دارای مصدوم باشد تصادف جرحی و اگر دارای مصدوم نباشد تصادف غیر جرحی گویند .

وکیل تصادف جرحی کیست ؟

به وکیلی که به طور تخصصی به امور تصادفات و بیمه ای پرداخت و نسبت به این امور اطلاعات کافی اعم از تئوری و عملی دارد وکیل تصادف جرحی گویند .

نمونه شکوائیه تصادف جرحی :

شاکی : آقای فهیمه نباتی

شاکی : خانم زهرا نباتی (ولی : آقای جمشید ویسی )

مشتکی عنه : آقای حضرت

محل وقوع جرم : آزاد راه ساوه همدان – لاین جنوبی (گردنه رنگرر، غرق آباد )

موضوع جرم : ایراد صدمه بدنی غیر عمدی

دادستان محترم شهرستان …..

با سلام احتراما به استحضار می رساند:

در تاریخ 17/01/1403 ساعت 35/16 در اثر بی احتیاطی مشتکی عنه(عسگر )، تصادفی میان خودور سواری – پژو – 405 جی ال آی – شماره پلاک 211 ی 81 ایران 78 و با خودرو اینجانب مدل : سواری – پژو – تیپ PARSXU7 شماره پلاک 452 و41 – ایران ۱۰ اتفاق افتاده که در نتیجه این تصادف، نواحی مختلفی از صورت و بدن بنده (محمد نباتی ) و فرزندم (زهرا نباتی) مصدوم و مجروح شده است که گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی و کروکی تنظیم شده از محل تصادف نیز مشتکی عنه را مقصر حادثه اعلام نموده است.

لذا با تقدیم این شکوائیه، با استناد به ماده 715 قانون مجازات اسلامی، تقاضای رسیدگی و صدور حکم مجازات مشتکی عنه و پرداخت دیه به میزان مقرر در قانون را استدعا دارم.

نمونه حکم تصادف جرحی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط